| Availability: | Out of Stock. (Please contact Campania for a current ETA for this item.) |
| Pieces: | Nested Set of Different Sizes |
| Material: | Glazed |
| Set Quantity: | 2 |
| Total Weight: | 77 lbs |
| Photographed In: | Murano Fresco |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |
| Material: | Glazed |
| Total Weight: | 77 lbs |
| UPC: | 615973018152 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | One drainage hole, centered, approximately 3/4 " |
| Ship Method: | LTL |
| Base Dimensions: |
15.5" W 10" W |
| Inside Top: |
20.5" W 14" W |
| Inside Bottom: |
13.5" W 8" W |
| Inside Height: |
10" H 6.5" H |
| Outside Top: |
24.5" W 16.5" W |
| Catalog Page: | 0 |
| Size: |
23.5" W x 10.75" H 16" W x 7" H |
| Ind Weight: |
54 lbs 23 lbs |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |