| Availability: | Out of Stock. (Please contact Campania for a current ETA for this item.) |
| Pieces: | Individual Item |
| Material: | Lite (Fiberglass) |
| Set Quantity: | 1 |
| Total Weight: | 28 lbs |
| Photographed In: | Chalk Lite |
| Factory Code: | Emerald / Vietnam |
| Material: | Lite (Fiberglass) |
| Total Weight: | 28 lbs |
| UPC: | 615973573323 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | One drainage hole, centered, approximately 1/2" - 3/4" |
| Ship Method: | LTL |
| Base Dimensions: |
13" W |
| Inside Top: |
17" W |
| Inside Bottom: |
11" W |
| Inside Height: |
18.75" H |
| Outside Top: |
23" W |
| Catalog Page: | 828 |
| Spec Sheet: |
Morganna Urn spec sheet |
| Size: |
23" W x 30" H |
| Factory Code: | Emerald / Vietnam |