| Availability: | In Stock. (Typically ships within 3 weeks of order placement.) |
| Pieces: | Individual Item |
| Material: | Cast Stone |
| Total Weight: | 810 lbs |
| Photographed In: | English Lead |
| Material: | Cast Stone |
| Total Weight: | 810 lbs |
| UPC: | 615976875868 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | Three drainage holes, centered, approximately 1-1/2" |
| Ship Method: | LTL-Oversize *Additional Charges May Apply |
| Base Dimensions: |
30.25" W |
| Inside Top: |
32.25" W |
| Inside Bottom: |
26.25" W |
| Inside Height: |
28.75" H |
| Spec Sheet: |
Marin Planter Series spec sheet |
| Size: |
36.25" W x 30.75" H |