| Availability: | In Stock. (Typically ships within 3 weeks of order placement.) |
| Pieces: | Same Sized Assortment |
| Material: | Glazed |
| Set Quantity: | 6 |
| Total Weight: | 6 lbs |
| Photographed In: | Seafoam |
| Factory Code: | Blue / China |
| Material: | Glazed |
| Total Weight: | 6 lbs |
| UPC: | 615973346262 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | One drainage hole, centered, approximately 1/2" - 3/4", Includes saucers |
| Ship Method: | Small Parcel |
| Base Dimensions: |
3.75" W |
| Inside Top: |
4.5" W |
| Inside Bottom: |
3.25" W |
| Inside Height: |
4" H |
| Catalog Page: | 505 |
| Spec Sheet: |
5328 XX06 IO Planter Low spec sheet |
| Size: |
5.25" W x 4.25" H |
| Ind Weight: |
1 lbs |
| Factory Code: | Blue / China |