| Availability: | In Stock. (Typically ships within 3 weeks of order placement.) |
| Pieces: | Individual Item |
| Material: | Cast Stone |
| Total Weight: | 208 lbs |
| Photographed In: | English Lead |
| Material: | Cast Stone |
| Total Weight: | 208 lbs |
| UPC: | 615976870221 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | Two drainage holes, roughly centered at the 1/3 and 2/3 point, approx 1" each |
| Ship Method: | LTL |
| Base Dimensions: |
45.25" L x 10.75" W |
| Inside Top: |
42.5" L x 8" W |
| Inside Bottom: |
41.5" L x 6.75" W |
| Inside Height: |
11" H |
| Spec Sheet: |
P 987 Crittenden Planter spec sheet |
| Size: |
46" L x 11.5" W x 12.25" H |