| Availability: | In Stock. (Typically ships within 3 weeks of order placement.) |
| Pieces: | Same Sized Assortment |
| Material: | Terra Cotta |
| Set Quantity: | 3 |
| Total Weight: | 12 lbs |
| Photographed In: | Terra Cotta |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |
| Material: | Terra Cotta |
| Total Weight: | 12 lbs |
| UPC: | 615976629836 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | One drainage hole, centered, approximately 1/2" - 3/4" |
| Ship Method: | Small Parcel |
| Base Dimensions: |
17.5" L x 5.25" W |
| Inside Top: |
17" L x 4.5" W |
| Inside Bottom: |
14" L x 2.25" W |
| Inside Height: |
3.25" H |
| Outside Top: |
18.5" L x 6.25" W |
| Catalog Page: | 480 |
| Spec Sheet: |
Costa Planter spec sheet |
| Size: |
18.5" L x 6.25" W x 4.5" H |
| Ind Weight: |
12 lbs |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |