| Availability: | Out of Stock. (Please contact Campania for a current ETA for this item.) |
| Pieces: | Nested Set of Different Sizes |
| Material: | Glazed |
| Set Quantity: | 3 |
| Total Weight: | 96 lbs |
| Photographed In: | Angkor Light Grey |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |
| Material: | Glazed |
| Total Weight: | 96 lbs |
| UPC: | 615973473050 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | One drainage hole, centered, approximately 3/4" |
| Ship Method: | LTL |
| Base Dimensions: |
10.5" W 8.5" W 6.5" W |
| Inside Top: |
16.25" W 11.5" W 8" W |
| Inside Bottom: |
9" W 6" W 5.5" W |
| Inside Height: |
13.5" H 10.5" H 6.5" H |
| Catalog Page: | 670 |
| Spec Sheet: |
Cantagal Planter Series spec sheet |
| Size: |
21" W x 15.5" H 14.5" W x 11.5" H 10.5" W x 7.5" H |
| Ind Weight: |
61 lbs 25 lbs 10 lbs |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |