| Availability: | Out of Stock. (Please contact Campania for a current ETA for this item.) |
| Pieces: | Nested Set of Different Sizes |
| Material: | Glazed |
| Set Quantity: | 2 |
| Total Weight: | 130 lbs |
| Photographed In: | Graphite |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |
| Material: | Glazed |
| Total Weight: | 130 lbs |
| UPC: | 615973018237 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | One drainage hole, centered, approximately 3/4 " |
| Ship Method: | LTL |
| Base Dimensions: |
17" W 13" W |
| Inside Top: |
21" W 15.25" W |
| Inside Bottom: |
14.5" W 11" W |
| Inside Height: |
19" H 14" H |
| Outside Top: |
24.5" W 18.5" W |
| Catalog Page: | 0 |
| Size: |
24" W x 20" H 18" W x 15" H |
| Ind Weight: |
85 lbs 45 lbs |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |