| Availability: | Limited Inventory. (Ships within 13 weeks of order placement.) |
| Pieces: | Nested Set of Different Sizes |
| Material: | Terra Cotta |
| Set Quantity: | 2 |
| Total Weight: | 134 lbs |
| Photographed In: | Terra Rosa |
| Factory Code: | Blue / China |
| Material: | Terra Cotta |
| Total Weight: | 134 lbs |
| UPC: | 615973509834 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | One drainage hole, centered, approximately 3/4" diameter |
| Ship Method: | LTL |
| Base Dimensions: |
14" W 11.25" W |
| Inside Top: |
17.25" W 14" W |
| Inside Bottom: |
12" W 10.25" W |
| Inside Height: |
29" H 23.5" H |
| Catalog Page: | 763 |
| Spec Sheet: |
Cole Planter Terra Rosa spec sheet |
| Size: |
19.5" W x 29.5" H 15.75" W x 24" H |
| Ind Weight: |
90 lbs 44 lbs |
| Factory Code: | Blue / China |