| Availability: | Out of Stock. (Please contact Campania for a current ETA for this item.) |
| Pieces: | Nested Set of Different Sizes |
| Material: | Terra Cotta |
| Set Quantity: | 2 |
| Total Weight: | 92 lbs |
| Photographed In: | Sandblasted |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |
| Material: | Terra Cotta |
| Total Weight: | 92 lbs |
| UPC: | 615973016714 |
| Indoor Use Only: | No |
| Assembly Required: | No |
| Drainage Info: | One drainage hole, centered, approximately 3/4 " |
| Ship Method: | LTL |
| Base Dimensions: |
25.5" L x 9.5" W 18.25" L x 7" W |
| Inside Top: |
28.25" L x 9" W 20.75" L x 6" W |
| Inside Bottom: |
24" L x 8" W 17" L x 5" W |
| Inside Height: |
17.5" H 10" H |
| Catalog Page: | 0 |
| Size: |
31" L x 11.75" W x 11.5" H 23.25" L x 8.25" W x 10.5" H |
| Ind Weight: |
58 lbs 34 lbs |
| Factory Code: | Canary / Vietnam |